top of page

שאלות נפוצות

 • למי החוגים והקבוצות מיועדים?
  החוגים מתאימים לכל הילדים שרוצים ויכולים לרכוב מגילאי 6+ ברמות רכיבה שונות. ניתן להתחיל מאפס, ישנם חוגים למתקדמים, רכיבת שטח, רכיבת מסלול (ולודרום) ורכיבת כביש. למתחילים ממש יש אפילו שיעורי רכיבה פרטיים :)
 • למה צריך חוג לרכיבה על אופניים?
  אנחנו מכירים את הדיעה שצריך רק ללמוד לרכוב על אופניים, לסיים עם המטלה הזו וגמרנו. אז זהו, שממש לא...אופניים הם כלי מדהים לבנות כושר, לסגל אורח חיים בריא ולבלות בחוץ - בטבע הרחק מהמסכים, יחד עם חברים בפעילות אתגרית ומהנה. תחשבו על זה - פעם בשבוע (או יותר) מגיעים לפארק, פוגשים חברים ויוצאים לטיול או לאימון (כל אחד והמטרות שלו). בחוג אופניים אפשר לעשות את כל הדברים האלה והרבה יותר: 1. להתאמן, לבנות כושר טכני וסיבולת ולהמשיך לענפים התחרותיים של רכיבת שטח (קרוס-קאנטרי), אנדורו (אקסטרים), רכיבת כביש או טריאתלון והענף החדש - וולודרום (רכיבת מסלול) 2. לעסוק בפעילות ספורטיבית קבועה. באופניים כל אחד יכול להתאמן! מכיוון שמדובר בענף ספורט שאין צורך לשאת בו את משקל הגוף, הוא נפלא לכל מי שמעונין להתחיל בתהליך של ירידה במשקל ושמירה על אורח חיים בריא. 3. להכיר את הטבע האורבני הסובב אותנו, ממש מתחת לבית. בפארקים של תל אביב אנחנו מכירים תוך כדי הפעילות את בעלי החיים, הצמחייה, מקורות המים ואתרי ההיסטוריה שסביב הפארק. הרבה יותר מסתם רכיבה על אופניים! 4. פיתוח מנהיגות, עבודת צוות, גיבוש זהות עצמאית ובטחון עצמי. על כל אלה אנחנו עובדים באופן קבוע במפגשי הרכיבה השבועיים שלנו וכל הילדים שמגיעים לחוגים יוצאים מהם מועצמים, מחוזקים ומאמינים בעצמם.
 • מה זה ולודרום?
  ולדרום הוא מסלול אליפטי ומשופע, באורך של 166-500מטרים, המשמש למירוצי אופניים. השם ולדרום בנוי מהלחם המילים Velo (אופניים בצרפתית), ו-Drome (מסלול, ריצה ביוונית עתיקה). האופניים המשמשים לרכיבה בוולדרום הם ללא הילוכים, ללא מעצורים ומנגנון ההינע שלהם מקובע - ללא פריילוף (freewheel) כך שכשהגלגל מסתובב, הפדלים מסתובבים. בוולדרום הלאומי בהדר יוסף, יש אופני השכרה גם במידות לילדים ונוער, וההשכרה כלולה במחיר האימון. במהלך שנת הפעילות, אנחנו נלמד כיצד לרכוב על האופניים היחודיים, נלמד את רזי הרכיבה בוולדרום ובהמשך נלמד את יסודות הרכיבה התחרותית בוולדרום תוך מתן דגש על הערכים הרבים שהענף הזה יכול לפתח - אחריות אישית, הישגיות ומצוינות, עבודת צוות, מודעות לסביבה, הצבת מטרות, תכנון ואסטרטגיה, מנהיגות ועוד. כל זה באווירה מחבקת ותומכת, ועם אופק הישגי רחוק - ענף אופני המסלול הוא ענף אולימפי ויוקרתי.
 • איך מטפלים בנפילות?
  קודם כל חשוב לדעת שכולם נופלים. צריך להתאמן גם על נפילות כדי לדעת ליפול נכון ואנחנו דואגים להתאמן גם על זה. מי שנופל קם, עולה בחזרה על האופניים וממשיך לרכוב. זה חלק מהערכים החינוכיים שאנחנו מקנים לילדים - כמו באופניים גם בחיים, לפעמים נופלים ומכל נפילה צריך לדעת לקום ולצאת מחוזקים יותר ולהמשיך הלאה. לכם ההורים בכל זאת נספר שכל המדריכים שלנו הם מע"רים (מגישי עזרה ראשונה) מוסמכים. אנחנו דואגים לקיים רענון לכולם כל שנה והם יוצאים לרכיבות עם תיק עזרה ראשונה לטיפול בנפילות בשטח.
 • האם אפשר להירשם במהלך השנה?
  בטח! אנחנו נכניס את הילד/ה לעיניינים במהירות :)
 • האם יש פעילויות מיוחדות בחוג?
  המון! תוך כדי הרכיבות בפארק עוצרים בפארק הצפרות, בבריכת החורף, ב-7 טחנות, ברידינג, בגן הסלעים ובגן הטרופי. לומדים על הטבע, בע"ח, הצמחיה וההיסטוריה. עושים גם המון כיף, עוצרים בגני השעשועים ומשחקים משחקי חברה מגבשים ומפתחים חוש מנהיגות ועבודת צוות. במהלך שנת הפעילות יוצאים לימי שיא (ומי שרוצה גם לתחרויות) מחוץ לפארק במקומות כגון יער בן שמן, יער ראש העין, פאמפטרק, נחל אלכסנדר ועוד ועוד. הטיולים יכולים להיות משותפים להורים וילדים או רק לילדים עם אפשרות למחנה עם לינת לילה. חוץ מזה יש גם קייטנות ופעילויות מיוחדות בחגים ובימים כאלה אנחנו משלבים פעילויות סביב הפארק תוך כדי רכיבה כגון החוויה האולימפית, מרכז ארץ ישראל יפה לקיימות, מוזיאון רבין, פארק החבלים ועוד ועוד. כמעט בכל רכיבה "רגילה" אנחנו מסיימים עם הפתעה לילדים - כוס שוקו או תה חם בחורף, אבטיח קר או ברד בקיץ ולפעמים גם מכינים פיתות בטאבון ופנקייקים ועושים סדנאות מחנאות תוך כדי שאנחנו לומדים לקפוץ במתקני טכניקה, מקפצות ונדנדות עם האופניים
 • איזה ציוד צריך להביא לחוג?
  אם מגיעים עם אופניים וקסדה מהבית, יש לדאוג שהאופניים תקינים - יש מספיק אוויר בגלגלים וחומר נגד פנצ'רים מוזרק לפנימיות, לוודא שהבלמים וההילוכים תקינים והשרשרת משומנת. ניתן לשכור אופני שטח או כביש וקסדה במועדון ובאימוני הולודרום ההשתתפות באימון כוללת את הציוד הייעודי לרכיבה בולודרום. מומלץ ללבוש בגדי ספורט או בגדים נוחים בצבעים בהירים שנראים למרחוק, מכנסיים לא רחבים כדי שלא ייתפסו בפדלים או בשרשרת, נעלי ספורט ובקבוק מים. בהמשך ניתן לרכוש ביגוד ייעודי לאופניים אצלנו במועדון או בחנויות המוכרות ציוד ייעודי לרכיבה. חולצות עם כיסים אחוריים בהם ניתן לשמור חטיף, בננה, פנימית רזרבית וכלי תיקון. מי שנרשם לקבוצות המועדון ירכוש חולצת רכיבה של המועדון.
 • מה עושים בחורף?
  החורף בארץ קצר מאד ואין הרבה ימי גשם. כמובן שבימים סוערים במיוחד עם רוחות חזקות נבטל את האימון ונדאג לאימון השלמה במועד אחר או באחת הקייטנות. בימים שקצת סגרירי ומטפטף אנחנו רוכבים כרגיל! עם מעיל גשם טוב ומביאים תיק עם בגדים להחלפה מייד לאחר האימון. רכיבה עם אופני שטח בגשם קל זו חוויה נפלאה! הילדים נהנים מאד, לומדים טכניקה של רכיבה בשלוליות ושליטה טובה יותר באופניים גם כשחלק ובוצי. בכל מקרה תמיד אפשר לחזור למועדון החמים שלנו, לשתות תה או שוקו חם ולעשות סדנת תיקוני אופניים או לצפות בסרטונים מלאי השראה מעולם הרכיבה התחרותית והאקסטרים. אימוני הולודרום מתקיימים באולם חצי מקורה ולכן מתקיימים בכל מזג אויר.
 • מה עושים בקיץ?
  בחודשים החמים ביותר יולי ואוגוסט, החוגים שלנו יוצאים בדרך כלל לפגרה. בקייטנות אנחנו רוכבים רק בשעות הבוקר לפני שממש חם ואת החצי השני של היום מבלים באטרקציה בסביבות הפארק. זה היתרון הגדול של אופניים, אפשר להגיע איתם לכל מקום! בחודשים יוני וספטמבר אנחנו משתדלים לקיים את החוגים בשעות מאוחרות יותר כשמתחיל להיות יותר נעים ועדיין נהנים משעות אור ארוכות. לא לשכוח שבזמן רכיבה הרוח על הפנים ולא מרגישים כל כך את החום. חשוב כמובן לשתות המון ואנחנו מקפידים לעצור בברזיות הרבות שפזורות ברחבי הפארק ולפנק את הילדים במיץ קר או ברד כשחוזרים למועדון.
 • מתי עוברים מאופני שטח לאופני כביש או לאופני ולודרום?
  קודם כל לא חייבים לעבור. אפשר להמשיך לרכוב כל החיים רק על אופני שטח (אופני הרים) ולהנות מאין סוף מסלולים בכל הארץ וגם בחוג בפארק או להתנסות בנוסף לשטח גם בכביש ובולודרום. מי שמעונין להתקדם למסלול התחרותי בדרך כלל בוחר בסביבות גיל 11-12 אם להתחרות בענף השטח, בענף הכביש או בענף הוולודרום (ואפשר להתחרות גם וגם). כמובן שמי שבוחר להתחרות בטריאתלון יהיה חייב לעבור לאופני כביש ומומלץ מאד להמשיך ולהתאמן איתנו בקבוצת אופניים שמשקיעה מאד בטכניקה נכונה ובבטיחות רכיבה ולא רק עם קבוצת טריאתלון. אימוני כביש איכותיים מתקיימים 4 פעמים בשבוע בפארק בשעות הבוקר המוקדמות.
bottom of page