סיורי אופניים בתל אביב יפו – מסלולים

 

"המסלול" שלכם יתחיל במרכז האופניים שלנו בלב חורשה מוצלת בפארק וצמוד לחניון הגדול של גני יהושע. נפתח את הבוקר בשתייה חמה ומשהו מתוק ולאחר תדריך קצר וקבלת אופניים וקסדות, נצא לדרך בליווי מדריך רכיבה מקצועי.

לבחירתכם אחד משלושה מסלולי רכיבה כולל עצירות בפינות חמד ונקודות עניין ברחבי פארק הירקון והסביבה. בסיום הרכיבה נוכל לעצור במתחם המועצה לישראל יפה לסיור במרכז המבקרים החדשני בנושא קיימות ולסיים בבראנצ' מפנק עם תפריט לבחירתכם, במרפסת המסעדה באווירה פסטורלית וירוקה.

אנחנו מבטיחים לכם חוויה בלתי נשכחת והערך המוסף – תזכו לתרום ולאפשר

לפרויקט "המסלול, דרך האופניים למטרה" למען ילדים ונוער בסיכון להמשיך לפעול!

הפרויקט מקיים תוכנית חינוכית שנתית המשתמשת באופניים ככלי להעצמה ופיתוח אישי. לאחר סיום התוכנית בני הנוער מוזמנים להמשיך ולקבל הכשרה ותעודה ולרכוש מקצוע ולהתפרנס כמכונאי אופניים או מדריכי רכיבה לקבוצות הצעירות. בשנת 2018 פעילים כ-250 ילדים ובני נוער בסיכון בתוכנית החינוכית של "המסלול"

 

 

 

 

 

ניתן לבחור אחד מ-3 המסלולים הבאים:

מסלול הים

מסלול נעים על שבילים סלולים המתאים לרכיבה בכל שעות היום עם אוויר צלול וים פתוח. אפשר לשקול להתחיל בשעות אחה"צ ולרכוב לאורך הים בשקיעה.

נצא ממועדון המסלול על הגדה הצפונית של הירקון ונרכוב עד רידינג, נמשיך צפונה ונרכוב לכיוון תל ברוך כשהים פרוש לפנינו לכל אורך הדרך (אורך המסלול עד 12 ק"מ).

ניתן לצאת לרכיבה ארוכה יותר וברידינג להמשיך דרומה דרך נמל תל אביב לטיילת תל אביב ועד יפו העתיקה (עד 25 ק"מ). 

 

מסלול הפארק – לשבע טחנות, ראש ציפור וגבעת נפוליאון

מסלול מעגלי ומגוון, בו כל אחד יכול למצוא את עצמו ולהנות מהטבע, מההיסטוריה ומהשטח. חלק מהמסלול על שבילים סלולים וחלקו בסינגלים ושבילי שטח.

נצא ממועדון המסלול על הגדה הצפונית של הירקון, נרכוב דרך הגן הטרופי ונרגיש לרגע בצפון תאילנד, נמשיך דרך גן הסלעים לכיוון הגשר החוצה לגדה הדרומית לאזור "ראש ציפור" שחודש לאחרונה ע"י פארק גני יהושע. ב"ראש ציפור" הוקם מרכז צפרות המשתרע על פני כ-30 דונם, ועל כמחצית משטחו הוקם מערך של גופי מים מגוונים – אגם שבמרכזו אי, תעלות רחבות וצרות ואזור wetland (ביצתי). בשולי גופי המים הוקמו בתי גידול לדגים, ואילו חלקו היבשתי של השטח מיועד ברובו לקינון הציפורים וליצירה של בתי גידול עבורם ועבור צמחייה מגוונת שהובאה למקום.

 

משם נמשיך למתחם שבע טחנות שבו היו בעבר אבני ריחיים שהופעלו על ידי זרם המים של הירקון וטחנו קמח. המתחם נבנה בתקופה העותמנית ולאחר מכן נכבש על ידי הבריטים. לפני קצת מעל לעשור התגלו רוב חלקי המתחם, וכיום יש בו מפלים, סכרים, בריכות ועופות מים, ובעיקר ברווזים שתפסו חזקה על המקום.

למעוניינים ברכיבה מאתגרת יותר נמשיך לכיוון גבעת נפוליאון ונתנסה בתרגול טכני בשטח. הגבעה מהווה נקודת תצפית מרהיבה על הפארק וסביבותיו (עד 10 ק"מ).

 

מסלול השטח – למקורות ירקון מזרח

רכיבה מומלצת לרוכבים מתקדמים שמחפשים יום מאתגר בשטח.

 

נצא ממועדון המסלול על הגדה הצפונית של הירקון לכיוון מזרח עד אזור קריית עתידים. ממש היכן שהשביל מסתיים יש "פתח" בין העצים שיכניס אותנו לשביל הארוך והמתפתל, שעובר לכל אורכו של הנחל עד מקורותיו. לאורך המסלול ניחשף לצמחייה מגוונת, לסוגים שונים של בעלי חיים (אפילו נמיות ושועלים אפשר לראות מדי פעם) ולאתרים היסטוריים כמו הגשר הטורקי. אורכו של המסלול משתנה בהתאם לזמן וליכולת הרוכבים, ניתן לחצות את הנחל במספר נקודות במסלול ולחזור חזרה. המסלול המלא עד מקורות הירקון בפארק אפק הוא באורך של כ-40 ק"מ (הלוך ושוב).

עלות לאדם: 180 ₪ *

המחיר כולל: אופניים, קסדה, מדריך אופניים מוסמך, קפה ונשנוש של בוקר.

*הסיור למשך 3 שעות ומותנה במינימום 5 נרשמים

**ניתן לתאם סיור לקבוצה מאורגנת במחירים מיוחדים

***ניתן לבנות תוכנית לפי בקשה ליום הולדת, בר מצווה, ימי גיבוש עובדים ועוד

****ניתן להוסיף לרכיבה כדור פורח בפארק, סיור במועצה לישראל יפה, בראנצ' מפנק

 

 

***המסלול הינו מלכ"ר וכל הכנסותיו משמשות להמשך קיום פעילות שנתית מעצימה על אופניים עם ילדים ונוער בסיכון. בשנת 2017-2018 פעילים במסלול כ-250 ילדים בתוכנית החינוכית השנתית***

לפרטים נוספים ותיאום, התקשרו אלינו 03-6090006

צוות המסלול
 

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

כתובת מרכז הרכיבה – שד' רוקח, גני יהושע תל אביב

(מול גני התערוכה בקצה חניון גני יהושע)

כתובת למשלוח דואר – ת.ד.289 רשפון 4691500

מרכז רכיבה "המסלול"